System Versum umożliwia wysłanie wiadomości email lub SMS do wyselekcjonowanej grupy klientów. 

Aby stworzyć odpowiednią listę osób, do których ma zostać wysłana wiadomość, można je zaznaczyć ręcznie na liście klientów w dziale klienci, lub skorzystać z kryteriów wyszukiwania. Po skorzystaniu z kryteriów wyszukiwania należy zaznaczyć klientów, do których chcemy wysłać wiadomości albo użyć opcji zaznacz wszystkich:Jeśli chcesz zaznaczyć większą liczbę klientów, ale nie wszystkich, możesz zaznaczyć wszystkich klientów na liście, a następnie odznaczyć wybranych. 

Po zaznaczeniu klientów kliknij przycisk operacje, pojawiający się w górnym prawym rogu po zaznaczeniu minimum jednego klienta na liście, a następnie wybierz opcję wyślij wiadomość.
Nastąpi przekierowanie do działu łączność, gdzie można wybrać rodzaj wysłanej wiadomości (SMS lub email) oraz podać jej treść. W polu Wybierz grupę odbiorców będzie już wskazane, że odbiorcami są osoby zaznaczone na liście. Aby zatwierdzić wprowadzone dane należy kliknąć przycisk wyślij wiadomość.

System zaprezentuje podgląd treści wiadomości i dane dotyczące wysyłki (ilość odbiorców, ilość wiadomości, szacowany koszt - dotyczy SMS). Aby zatwierdzić wiadomość i wysłać ją do klientów należy kliknąć przycisk wyślij SMS/email do X odbiorców, gdzie X to liczba odbiorców zaznaczonych na liście. 

 Liczba odbiorców w grupie może różnić się od liczby odbiorców z poprawnymi danymi. Może dziać się tak jeśli część klientów w grupie nie ma podanych danych kontaktowych lub wyłączono dla nich wysyłkę wiadomości.