Versum stosuje najnowszej generacji systemy bezpieczeństwa. Stosowane przez nas certyfikaty zawierają podpis cyfrowy, który nie jest rozpoznawany przez starsze systemy operacyjne takie jak Microsoft Windows XP w wersji niższej niż Service Pack 3.


Jeśli używasz starszego systemu operacyjnego, przy próbie zalogowania do Versum otrzymasz komunikat mówiący o tym, że certyfikat został wystawiony przez podmiot, który nie jest zaufany w systemie operacyjnym.


Przykład takiego komunikatu znajdziesz poniżej (dokładna wersja może różnić się w zależności od używanej przeglądarki):Możesz rozwiązać ten problem instalując aktualizację Service Pack 3, dostępną za darmo na stronach Microsoftu:


Kliknij tutaj aby pobrać plik z aktualizacją


Jeśli używasz wersji angielskiej systemu Windows XP, kliknij tutaj.


Po tym jak plik zostanie zapisany na dysku twardym uruchom go i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w konfiguratorze instalacji.


Zalecamy regularne instalowanie dostępnych aktualizacji systemu operacyjnego lub włącznie funkcji aktualizacji automatycznych. Szczegółowy artykuł na ten temat znajdziesz pod poniższym linkiem:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc780490(v=ws.10).aspx