Dodatek Fiskalizacja pozwala na drukowanie paragonów fiskalnych przy użyciu drukarki fiskalnej, zarówno podczas finalizowania wizyt w kalendarzu, jak i podczas dodawania sprzedaży bezpośrednio z magazynu. 


Uwaga: Aby drukować paragony z użyciem dodatku Fiskalizacja konieczne jest skorzystanie z drukarki fiskalnej. Kasa fiskalna nie umożliwia wydruku paragonów przy użyciu komputera.


Jeśli zaistnieje taka potrzeba możesz nadal sfinalizować wizytę bez drukowania paragonu.


Zanim zaczniesz drukować paragony fiskalne musisz odpowiednio skonfigurować dodatek Fiskalizacja. Aby dowiedzieć się jak to zrobić, zapoznaj się z artykułem Jak uruchomić dodatek Fiskalizacja.


Drukowanie paragonów podczas finalizacji wizyty

 1. Przejdź do działu kalendarz
 2. Kliknij na wizytę, dla której chcesz wydrukować paragon
 3. Kliknij przycisk finalizuj wizytę
 4. Upewnij się, że wszystkie informacje wprowadzone są prawidłowo. W razie potrzeby zmień odpowiednie szczegóły, dodaj sprzedaż, formy płatności, rabat czy inne wymagane dane
 5. Kliknij przycisk finalizuj i drukuj paragon:

 6. W oknie Nowy paragon upewnij się, że wprowadzone dane są poprawne. Jeśli chcesz, aby na paragonie wydrukowany został NIP, kliknij link Wydrukuj NIP klienta:
 7. Wpisz numer NIP i kliknij przycisk drukuj.
  Wskazówka: W polu automatycznie pojawi się numer NIP klienta, jeśli został wcześniej podany na karcie klienta. Przed wydrukowaniem paragonu można go jednak edytować, a dane z karty klienta nie zmienią się.

Drukowanie paragonów podczas wprowadzania sprzedaży w magazynie

 1. Przejdź do działu magazyn
 2. Kliknij przycisk dodaj sprzedaż
 3. Uzupełnij formularz sprzedaży (> Więcej na ten temat)
 4. Kliknij przycisk wprowadź sprzedaż
 5. W oknie Szczegóły sprzedaży kliknij przycisk drukuj paragon:

 6. W oknie Nowy paragon upewnij się, czy wprowadzone zostały poprawne dane. Jeśli chcesz, aby na paragonie wydrukowany został NIP, kliknij link Wydrukuj NIP klienta
 7. Kliknij przycisk drukuj.


Wskazówka: Jeśli chcesz, aby na paragonie widniało imię i nazwisko pracownika rozliczającego wizytę, włącz tę funkcję w ustawieniach dodatku
> Jak włączyć funkcję drukowania danych aktualnie zalogowanego pracownika na paragonie