W celu drukowania paragonów fiskalnych z użyciem dodatku Versum Fiskalizacja konieczne jest podłączenie odpowiedniej drukarki fiskalnej (uwaga: kasa fiskalna nie umożliwia wydruku paragonów przy użyciu komputera).

Uwaga: Fiskalizacja współpracuje z systemem operacyjnym Windows (korzystanie z dodatku na komputerze z systemem Mac OS lub innymi systemami operacyjnymi nie jest możliwe)


Program Versum Fiskalizacja obsługuje następujące protokoły komunikacyjne:

  • Posnet
  • Thermal
  • Farex
  • Innova
  • Novitus XML


Większość dostępnych na rynku urządzeń fiskalnych obsługuje jeden z powyższych protokołów, dzięki czemu większość jest również kompatybilna z programem Versum Fiskalizacja. Połączenie programu z urządzeniem może jednak wymagać wprowadzenia zmian w konfiguracji drukarki. W tym celu należy zasięgnąć informacji w podręczniku użytkownika danej drukarki lub u jej producenta.


Uwaga

Dla urządzeń firmy Emar niedostępna jest opcja wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie. 


Firma Versum nie ponosi odpowiedzialności za brak kompatybilności drukarki z systemem Versum. Przed zafiskalizowaniem drukarki należy w trybie szkoleniowym wydrukować testowy paragon przy użyciu programu Versum Fiskalizacja. Tylko w ten sposób można potwierdzić kompatybilność drukarki z systemem Versum.