Versum umożliwia dodawanie własnych form płatności, tak aby uwzględnić niestandardowe metody płatności, takie jak na przykład różnego rodzaju bony upominkowe.

Dodatkowo masz możliwość zdecydować, czy dana forma płatności ma być wliczana do obrotów firmy lub/oraz obrotów i prowizji pracownika. Znajdzie to odzwierciedlenie w statystykach i raportach, takich jak raport finansowy, czy raport prowizji pracowników.


Aby dodać własną metodę płatności:

 1. Zaloguj się jako administrator
 2. Przejdź do działu ustawienia
 3. Kliknij przycisk płatności:

 4. Z menu po lewej stronie wybierz opcję Metody płatności
 5. W prawym górnym rogu kliknij przycisk dodaj metodę płatności
 6. W punkcie pierwszym wpisz nazwę metody płatności


  Uwaga! Jeśli korzystasz z dodatku Fiskalizacja, nazwa płatności drukowana będzie na paragonie jako "Inna [nazwa płatności].


 7. Zaznaczając odpowiednie pole wyboru w punktach 2 i 3, zdecyduj czy płatność ma być wliczana do obrotów firmy oraz obrotów i prowizji pracowników. Jeśli zaznaczysz dane pole, płatność będzie wliczana.
  Na poniższym przykładzie płatność nie będzie wliczana do obrotów salonu, ale wliczana będzie do obrotów pracownika:

 8. Po wpisaniu nazwy i zaznaczeniu odpowiednich opcji, kliknij przycisk dodaj metodę płatności
 9. Nowa płatność pojawi się w tabeli Zdefiniowane przez salon.
  Dodaną metodę możesz dowolnie edytować, a także usunąć, klikając odpowiednio opcję edytuj i usuń. Po usunięciu  jej nazwa zmieni kolor na jasnoszary oraz pojawi się etykieta usunięto. Możesz w dowolnej chwili przywrócić usuniętą metodę płatności klikając opcję przywróć: