W systemie Versum istnieje wiele mechanizmów pozwalających określić do jakich danych oraz funkcji mają dostęp zalogowani pracownicy. Należą do nich poziomy uprawnień, tryb ochrony danych osobowych oraz rejestr aktywności pracowników.


Dodatek ograniczenie dostępu różni się tym od pozostałych tego typu funkcji, że pozwala określić czy, a także w jakich godzinach, z jakiego adresu IP oraz z jakiego urządzenia logowanie będzie w ogóle możliwe.


Możesz włączyć poszczególne ograniczenia dostępu dla określonych poziomów uprawnień pracowników, nie dotyczą one natomiast administratorów, którzy mogą logować się bez ograniczeń.


Jednocześnie warto pamiętać, że możliwość zdalnego logowania się pracowników po godzinach pracy jest bardzo cenna. Dzięki temu mogą sprawdzić listę swoich nadchodzących wizyt i odpowiednio się do nich przygotować. Ograniczenie możliwości logowania się poza godzinami pracy utrudni pracownikom przygotowanie się do wizyt, co może niekorzystnie wpłynąć na poziom świadczonych przez nich usług.


Uwaga: Dodatek ograniczenie dostępu dostępny jest wyłącznie na abonamentach medium i pro.


Jaka jest optymalna konfiguracja dodatku ograniczenie dostępu?


Konfiguracja zależeć będzie w głównej mierze od specyfiki działalności, zasad organizacji i potrzeb danej firmy. Nie istnieje żaden idealny model, który stanowić będzie optymalne rozwiązanie dla każdego. Każdy rodzaj ograniczenia dostępu ma swoje zalety i określone przeznaczenie. Możesz je łączyć ze sobą i skonfigurować tak, aby odpowiadały Twoim konkretnym potrzebom.

Szczegółowe instrukcje dotyczące dodatku ograniczenie dostępu znajdziesz w poniższych artykułach: