Twoi stali klienci zapewniają Ci większość przychodów, a stabilny rozwój salonu możliwy jest tylko dzięki powiększaniu ich grona. Program Lojalnościowy pozwoli Ci nawiązywać trwałe relacje i zwiększać zaangażowanie klientów. Zasady programu opierają się na zbieraniu punktów przez uczestników, które w przyszłości będą oni mogli wymienić na nagrody.


Buduj lojalność klientów


Jeżeli usługi są na porównywalnym poziomie to klienci zawsze wybierają miejsca, które oferują im dodatkowe korzyści. Program Lojalnościowy robi to doskonale, jednocześnie mobilizując uczestników do wierności jednemu salonowi. Klient nie skorzysta z oferty konkurencji bo wiązałoby się to dla niego ze stratą.


Zwiększaj przychody salonu


Kiedy klient otrzymuje rabat lub zniżkę, do Twojej kasy trafia mniej pieniędzy niż powinno. Program lojalnościowy nie obniża Twoich przychodów, on je zwiększa. Dzieje się tak dlatego, że klienci płacą pełną kwotę za usługę. Ponadto chętniej kupują u Ciebie dodatkowe produkty i usługi, bo dzięki temu otrzymają kolejne punkty, które przybliżą ich do odebrania wymarzonej nagrody.


Korzystaj z naturalnych okazji do kontaktu


Program Lojalnościowy daje Ci nowe okazje do komunikacji z uczestnikami (np. informacja o przyznanych punktach). Taka korespondencja jest nienachalna i mile widziana przez klientów, ponadto będzie odbywać się automatycznie. Utrzymywanie stałej komunikacji z klientem doskonale wpłynie na budowanie trwałej więzi z Twoją marką.


Wykorzystaj nagrody do prezentacji swojej oferty


Nagrody mogą posłużyć do promocji wybranych usług lub produktów w salonie. Możesz przełamać niepewność klienta względem tych usług proponując mu płatność nazbieranymi punktami zamiast pieniędzmi. Jeżeli będzie zadowolony z efektów to następnym razem zapłaci gotówką.


Minimum pracy i maksimum lojalności


Nie musisz pamiętać żeby dodać klientce punkty, ich przyznawanie w systemie odbywa się całkowicie automatycznie. Versum przechowa też wszystkie informacje o punktach i nagrodach, wyśle wiadomości do klientów i poinformuje Cię w szczegółach o efektach działania Twojego programu lojalnościowego.