Domyślnie każdy dodawany zasób dostępny jest w godzinach otwarcia. Aby tak się stało, podczas dodawania zasobu upewnij się, że pole wyboru 5. Grafik dostępności w godzinach otwarcia salonu jest zaznaczone:Może się jednak zdarzyć tak, że dane urządzenie lub pomieszczenie dostępne jest tylko w określonych godzinach. W takim przypadku należy odznaczyć pole 5. Grafik dostępności w godzinach otwarcia salonu, a następnie ustalić indywidualnie grafik zasobu. 


Grafik danego zasobu dostępny jest z poziomu karty zasobu, lub w dziale ustawienia > grafiki pracy, gdzie znajdują się grafiki wszystkich pracowników oraz zasobów.Aby ustalić grafik zasobu z poziomu karty zasobu:


 1. Zaloguj się jako administrator
 2. Przejdź do działu ustawienia
 3. W sekcji ustawienia dodatków, kliknij przycisk Zasoby:

 4. Na liście zasobów kliknij nazwę zasobu, którego grafik chcesz ustalić:


 5. W menu po lewej stronie kliknij opcję Grafik dostępności: 6. Jeśli grafik został już wcześniej ustalony i chcesz go zmienić, kliknij przycisk Edytuj. Jeśli grafik nie został jeszcze ustalony dla danego tygodnia, kliknij przycisk ustal grafik:  Wskazówka:

  Zasady ustalania grafiku dostępności zasobu są takie same jak w przypadku grafików pracy pracowników. Zostały one szczegółowo opisane w dziale Grafiki Pracy. Szczególnie przydatne mogą okazać się następujące artykuły:

  > Ustalanie grafiku pracy na wybrany tydzień

  > Powielanie grafiku na wybrany okres

  > Wprowadzanie nieobecności w grafiku pracy


Aby ustalić grafik z poziomu działu ustawień


Jeśli chcesz ustalić grafiki dostępności dla kilku zasobów, rozwiązaniem wygodniejszym niż przechodzenie na kartę każdego z nich z osobna może okazać się przejście do grafików pracy w dziale zasoby, gdzie znajdziesz grafiki dostępności wszystkich zasobów, a także pracowników.


 1. Zaloguj się jako administrator
 2. Przejdź do działu ustawienia
 3. Kliknij przycisk grafiki pracy:


 4. Kliknij nazwę zasobu w menu po lewej stronie. Lista zasobów znajduje się poniżej listy pracowników: 5. Jeśli grafik został już wcześniej ustalony i chcesz go zmienić, kliknij przycisk Edytuj. Jeśli grafik nie został jeszcze ustalony dla danego tygodnia, kliknij przycisk ustal grafik:  Wskazówka:

  Zasady ustalania grafiku dostępności zasobu są takie same jak w przypadku grafików pracy pracowników. Zostały one szczegółowo opisane w dziale Grafiki pracy. Szczególnie przydatne mogą okazać się następujące artykuły:

  > Ustalanie grafiku pracy na wybrany tydzień

  > Powielanie grafiku na wybrany okres

  > Wprowadzanie nieobecności w grafiku pracy