Dodatek Elektroniczna Dokumentacja Medyczna znacznie ułatwi Ci prowadzenie kartoteki medycznej pacjentów. Dzięki niemu wszystkie informacje na temat badań pacjentów oraz ich danych medycznych znajdą się w jednym miejscu. Jednocześnie, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, dostęp do nich będą miały tylko upoważnione osoby. 


Jak działa dodatek Elektroniczna Dokumentacja Medyczna?


Oprócz standardowych funkcji systemu Versum, takich jak wygodne umawianie wizyt czy rezerwacja online, dodatek Elektroniczna Dokumentacja Medyczna daje możliwość stworzenia bazy danych medycznych pacjenta. Do kartoteki pacjenta możesz wprowadzić informacje dotyczące historii medycznej pacjenta, a informacji na temat stanu zdrowia pacjenta zebranych podczas wizyty medycznej wraz z zaleceniami i rozpoznaniami. Po każdej wizycie karta badania zostanie zapisana w historii pacjenta wraz ze wszystkimi zmianami. Pozwala to na łatwy dostęp do informacji potrzebnych do przeprowadzenia kolejnego badania. 


Poziomy uprawnień


Po włączeniu dodatku aktywne będą dwa nowe poziomy uprawnień - lekarz oraz rejestrator medyczny. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dane medyczne Twoich pacjentów są bezpieczne, a dostęp do nich mają tylko upoważnione osoby.


E-recepty


Dzięki integracji Versum z platformą P1 do wystawiania recept nie będziesz już potrzebować osobnego systemu - możesz to zrobić łatwo i wygodnie w Versum podczas przeprowadzania badania. Proces wystawiania e-recepty jest intuicyjny, a leki w łatwy sposób wyszukasz w bazie leków.


Klasyfikacje ICD-9, ICD-10 oraz ICF


Podczas przeprowadzania badania możesz wybrać rozpoznania z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Procedur Medycznych ICD-9 oraz Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10, co znacznie ułatwi organizację pracy i usprawni proces diagnostyczny. Z myślą o fizjoterapeutach w karcie badania jest także możliwość skorzystania z Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF), w celu opisania różnych aspektów zdrowia pacjenta.