Booksy to portal, na którym usługodawcy z branży beauty - salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne, kliniki urody, SPA i inne - mogą promować swoje usługi. Klienci mają dostęp do wszystkich potrzebnych informacji i mogą umawiać się na wizyty dzięki funkcji rezerwacji online.


Aby znaleźć się na portalu Booksy, należy w Versum uzupełnić dane potrzebne do utworzenia wizytówki na portalu, takie jak dane kontaktowe, adres salonu lub gabinetu czy kategorie usług. Ponadto potrzebne jest uruchomienie rezerwacji online, co umożliwi klientom umawianie się na wizyty. Rezerwacja usług na stronie internetowej salonu to doskonały sposób na usprawnienie pracy oraz wyróżnienie się spośród konkurencji.


Zalecamy również uzupełnienie dodatkowych informacji - opisu firmy, udogodnień dla klientów, zdjęć w galerii (> Więcej na temat galerii zdjęć) - oraz uruchomienie systemu komentarzy. Opcje te nie są obowiązkowe, ale mogą mieć wpływ na pozycję Twojego salonu lub gabinetu na liście usługodawców na portalu Booksy i to ilu nowych klientów uda się pozyskać.

 
Pamiętaj, że Twoja oferta będzie widoczna publicznie, warto więc wcześniej przygotować opisy firmy, pracowników i usług, a także załączyć zdjęcia, dzięki którym oferta będzie prezentowała się atrakcyjnie i zachęci klientów do skorzystania z Twoich usług.


Więcej na temat galerii zdjęć:

Więcej na temat dodawania i edycji usług, pracowników oraz opisu firmy:


Jeśli w trakcie uruchamiania rezerwacji online napotkasz trudności lub będziesz potrzebować pomocy, napisz do nas na adres biuro@versum.pl lub zadzwoń (33) 482 49 49.


Aby skonfigurować i uruchomić rezerwację wizyt online na portalu Booksy:

  1. Zaloguj się na swoje konto Verusm jako administrator
  2. Przejdź do działu ustawienia
  3. Kliknij przycisk rezerwacja online:

  4. W punkcie Możliwość rezerwacji na portalu Booksy przesuń suwak, status rezerwacji online w punkcie pierwszym zmieni się na Aktywna:
  5. W punkcie drugim wprowadź krótki adres, po którym będą mogli wyszukać Cię klienci, to może być na przykład nazwa Twojego salonu:
    Uwaga: Adres ten przeznaczony jest dla klientów. Pracownicy logować się będą będą pod ogólnym adresem panel.versum.com, lub indywidualnym adresem przeznaczonym dla pracowników danego salonu, który zawierał będzie nazwę subdomeny, np. panel.versum.com/salonXXXX.
  6. Kliknij przycisk zapisz zmiany.


Aby uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień rezerwacji online, kliknij odnośnik pokaż, znajdujący się w sekcji zaawansowane > Więcej na temat ustawień zaawansowanych