Versum pozwala na indywidualne przypisanie pracowników do poszczególnych usług i ich wariantów. Dzięki temu upewnisz się, że każdy pracownik przypisany będzie tylko do tych usług, które faktycznie wykonuje, a wykorzystanie ich wariantów umożliwi uwzględnienie sytuacji, w których poszczególni pracownicy wykonują usługi w różnych cenach lub czasie trwania. 


Aby ustalić przypisanie pracowników do usługi i jej wariantów:

 1. Przejdź do działu usługi
 2. Kliknij nazwę usługi
 3. W menu po lewej stronie, wybierz opcję przypisani pracownicy:


 4. Kliknij przycisk edytuj pod nazwą wariantu, do którego chcesz przypisać pracowników:


 5. Domyślnie do każdego z wariantów usługi przypisani są wszyscy pracownicy należący do kategorii usług, w której znajduje się ta usługa. Przykładowo jeśli w kategorii usług Fryzjerstwo znajduje się usługa Strzyżenie damskie, to do każdego z wariantów tej usługi (np. młodszy stylista, stylista, starszy stylista) automatycznie przypisani zostaną wszyscy pracownicy należący do kategorii usług Fryzjerstwo.


  Aby usunąć pracownika z listy pracowników wykonujących usługę/wariant, kliknij ikonkę kosza po prawej stronie.

  Aby przypisać pracowników spoza kategorii usług, do której należy edytowana usługa, kliknij przycisk dodaj wyjątek dla pracownika.

 6. Po przypisaniu wszystkich pracowników do edytowanej usługi lub wariantu, kliknij przycisk powrót, aby wyświetlić podsumowanie:


Zobaczysz tabelę z podsumowaniem. Obok każdego wariantu znajdują się dwa wiersze - Przypisani do kategorii oraz Dodani poza kategorią:

 • Przypisani do kategorii - nazwisko nie przekreślone: pracownik znajduje się w tej samej kategorii co usługa/wariant i wykonuje usługę
 • Przypisani do kategorii - nazwisko przekreślone: pracownik znajduje się w kategorii usług, ale został usunięty z listy pracowników wykonujących usługę (nie wykonuje usługi)
 • Dodani poza kategorii: Pracownik nie należy do kategorii, ale został przypisany do usługi (wykonuje usługę)