Sprzedaż bonów to świetny sposób, aby zwiększyć zyski salonu nawet, jeśli kalendarz jest już pełny lub gdy salon jest chwilowo nieczynny. Versum umożliwia Ci sprzedaż bonów online, dzięki czemu klient nie musi nawet wychodzić z domu, aby sprawić przyjemność sobie lub komuś bliskiemu. Wystarczy, że wejdzie na portal Moment.pl, wybierze bon na dowolną kwotę i opłaci go w całości online. Dla klientów to wygodne rozwiązanie, a dla Ciebie świetny sposób, aby zwiększyć zyski salonu i zapewnić sobie płynność finansową.


Uwaga: Aby aktywować funkcję, musisz mieć aktywną wizytówkę na portalu Moment.pl. > Dowiedz się jak uruchomić wizytówkę na portalu Moment.pl


Gdy włączysz funkcję, w Twoim panelu rezerwacji online na Moment.pl pojawi się możliwość kupienia bonu do wykorzystania na usługi lub produkty z oferty Twojego salonu. Bon można zakupić na dowolną kwotę, a na wykorzystanie go klienci mają aż rok od daty zakupu. Możesz również dodać do każdego zakupionego bonu prezent w postaci wybranego zabiegu, produktu, pierwszeństwa rezerwacji lub dowolnego innego gratisu - warto w ten sposób zachęcić klientów do zakupu bonu już teraz.


Włączenie funkcji spowoduje aktywację bezpłatnego dodatku Bony i Karnety oraz systemu płatności online Moment Pay, jeśli do tej pory były nieaktywne. Dzięki temu klienci będą mogli zapłacić za bon kartą, BLIKIEM lub szybkim przelewem, a pieniądze trafią na saldo Twojego salonu od razu po zakupie. 


> Czym jest i jak działa dodatek Bony i Karnety

> Czym jest i jak działa Moment Pay


Aby aktywować sprzedaż bonów przez Moment.pl:

  1. Zaloguj się do Versum jako administrator
  2. Przejdź do działu ustawienia
  3. Kliknij rezerwacja online
  4. Z menu po lewej stronie wybierz Bony online
  5. Kliknij przycisk Aktywuj sprzedaż bonów:
  6. Z rozwijalnego menu Dodatkowe korzyści dla posiadacza bonu wybierz jaki bonus otrzymają klienci wraz z zakupem bonu - dowolny zabieg, produkt, pierwszeństwo rezerwacji terminu lub dowolny inny, wybrany przez Ciebie. Możesz również wybrać opcję brak:
    Wskazówka: Informacja o wybranej przez Ciebie dodatkowej korzyści pojawi się w Twoim panelu rezerwacji online, wraz z komunikatem o możliwości zakupienia bonu online.
  7. Kliknij przycisk zapisz.


Wraz z aktywacją sprzedaży bonów online, aktywowany zostanie system płatności online Moment Pay, dzięki czemu klienci będą mogli opłacić bony przez internet - kartą, BLIKIEM lub szybkim przelewem. Jeśli Moment Pay nie był wcześniej aktywny, dodaj konto do wypłat, aby pieniądze wpłacane przez klientów mogły byś regularnie przelewane na Twój rachunek bankowy. > Dowiedz się jak dodać konto do wypłat